Lotnisko we Frankfurcie

Dron na lotnisku we Frankfurcie zakłóca pracę lotniska

Dziś (22.03.2019) w okolicy południowej części lotniska we Frankfurcie zauważono latającego drona. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, na pół godziny wstrzymano wszystkie starty i lądowania na największym lotnisku w Niemczech.

Loty były wstrzymane od godziny 17:15, a informacje o wstrzymaniu ruchu lotnisko podało również przez Twittera:

Początkowo sądzono, że widziano dwa drony jednak chwilę później wiadomość została zaktualizowana – widziany był tylko jeden dron. W poszukiwaniach operatora oraz drona brała udział policja, która wykorzystywała m.in. śmigłowiec. Niestety nie ma informacji czy udało się namierzyć operatora więc prawdopodobnie nie.

Tego dnia około 60 z piątkowych 1439 zaplanowanych lotów we Frankfurcie zostało odwołanych, ale było to głównie spowodowane niepowiązanym (jak twierdzą władze) problemem komputerowym w centrum kontroli ruchu lotniczego. Dron spowodował tylko dodatkowe opóźnienia.

Lotnisko we Frankfurcie

Lotnisko we Frankfurcie, znane również jako Fraport, jest największym lotniskiem w Niemczech i jest najbardziej ruchliwym węzłem pasażerskim – obsługującym ponad 69 milionów pasażerów w 2018 roku. Dla porównania lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 18 milionów pasażerów.

Pokaz dronów we Frankfurcie

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *