Ehang Dostawa paczek

Transport dronami według Chińczyków

Chińska firma Ehang zaprezentowała na swoim kanale (kolejny raz) filmy promocyjne dotyczące swojej wizji przyszłości bezzałogowców i zastosowania ich w branży transportowej.

Z pewnością jest to odpowiedź na wypuszczoną przez firmę UPS, niemal w tym samym momencie(27.03.2019), informację o swojej nowej usłudze dostaw paczek dronem. Chińska firma Ehang produkująca bezzałogowce oraz systemy z nimi pokrewne zaprezentowała kolejny film promocyjny, praktycznie identyczny jak kilka miesięcy temu zmieniając jedynie jego tytuł oraz model drona, który wykonuje dostawę.

Na zamieszczonym materiale widzimy jak wyglądają dostawy paczek dronami Ehang Falcon B w Chinach oraz jak może wyglądać to w przyszłości. Powstające systemy będą zintegrowane ze sklepami internetowymi i wybór dostawy dronem będzie jako zwykła opcja dostarczenia przesyłki. Zaletą transportu dronami ma być błyskawiczna dostawa – dużo szybsza niż w tradycyjnym wydaniu nawet jeśli mówimy o dostawie żywności typu Uber Eats. Drony będą kontrolowane przez centrum sterowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz monitoringu, a status doręczenia i samej lokalizacji drona podczas dostawy widoczne będą z poziomu aplikacji. Dron z paczką lądował będzie na wyznaczonych do tego platformach następnie zwalniając paczkę przygotowując ją do odebrania.

Ehang Falcon B z paczką w powietrzu

Prace trwają w wielu krajach

Nie tylko wielkie firmy typu Amazon, Uber, Alibaba, UPS, DHL pracują nad systemami doręczania przesyłek. Transport dronami jest również rozwijany w Polsce również są produkowane podobne systemy, niestety konkretnych informacji w tym temacie jest jak na lekarstwo.

Dostawa według Amazon Prime Air
Pierwsze wzmianki na temat dronów w firmie Inspost
Projekt Google
Reklama Szwajcarskiej Poczty
Dostawa według Alibaby
Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *