Drone delivery amazon

Prime-Air – Dostawy dronem według Amazona

Amazon wielkimi krokami zbliża się do celu, jakim jest rozwiązanie dostarczania paczek dronami. Dron do dostaw paczek Prime-Air został zaprezentowany wczoraj na Konferencji MARS (Machine Learning, Automation, Robotics and Space) w Las Vegas.

(JORDAN STEAD / Amazon)

Parametry drona Prime Air

Według zapewnień producenta, dron Prime Air jest w stanie dostarczać paczki o wadze maksymalnej 2.26 kg na odległość 24 kilometrów w czasie mniejszym niż 30 minut. Unikatowa konstrukcja sprawia, że w zakresie wydajności, stabilności i bezpieczeństwa Prime-Air zrobił duży postęp.

Konstrukcja drona jest hybrydowa, oznacza to, że ten statek powietrzny może wykonywać pionowe starty i lądowania – jak helikopter. Dodatkowo jest wydajny oraz aerodynamiczny jak samolot. Konstrukcja pozwala na płynne przejście między dwoma trybami – od trybu pionowego do trybu samolotowego oraz z powrotem do pionowego.

Dzięki zastosowaniu sześciu ramion ze śmigłami jest on bardziej wydajny oraz bezpieczniejszy niż w przypadku czterowirnikowców.

Drone delivery amazon
Dron Amazon ( fot. JORDAN STEAD / Amazon)

Wykrywanie przeszkód w czasie rzeczywistym

Dron Prime Air jest w stanie w czasie rzeczywistym reagować na powstające podczas lotu zagrożenia i omijać przeszkody.  Drony identyfikują zarówno statyczne jak i poruszające się obiekty pochodzące z dowolnego kierunku dzięki różnym czujnikom oraz algorytmom. Do wykrywania obiektów w ruchu np. paralotnie czy helikoptery, firma Amazon wykorzystuje zastrzeżone algorytmy komputerowego widzenia oraz elementy uczenia maszynowego. 

Amazon Prime Air Przy próbie lądowania dron wykorzystuje wizji stereofonicznej również połączonej z algorytmami. Dzięki temu dron potrafi wykrywać ludzi czy zwierzęta. Według zapewnień producenta, pojazd jest na tyle inteligentny, że potrafi wykrywać również linie czy przewody telefoniczne. 
Dostawa w przypadku Prime Air nie odbywa się do specjalnej skrytki. Paczka jest zrzucana na posesję w wybranym miejscu.

Film promocyjny Amazon Prime Air
Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *