Dostawa Dronem w fabryce Seata

Użycie dronów to szybkie elektroniczne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Dostawa do fabryki Seata

Drony są coraz częściej wykorzystywane nie tylko do nagrywania czy fotografowania. Seat wykorzystał je do pomocy w fabryce. Innowacyjny program skraca czas dostawy aż sześciokrotnie. Drony posiadają zalety, mamy na myśli przyjazność dla środowiska i ekonomiczność. Seat używa dronów od 24 lipca i nie zamierza rezygnować z takiej opcji dostawy.

Fabryka Seata w hiszpańskim Martorell do transportu części używała pojazdów spalinowych. Z racji jednak, że drony mogą transportować lekkie części jak np.: poduszki powietrzne itp. Hiszpanie postawili zastąpić tradycyjne silniki nowoczesnym rozwiązaniem. Są nim oczywiście elektryczne drony, które dostarczają częściej z magazynu do stanowiska montażowego. Seat używa dronów do dostaw, a wyniki są zadowalające.

Program wykorzystania statków bezzałogowych wystartował 24 lipca. Pomysłodawcom zależało na skróceniu czasu dostawy, zmniejszeniu kosztów dostawy oraz na zwiększeniu ekologiczności. Udało się spełnić każdy z tych celów. Drony pracują 6 razy szybciej niż transport spalinowy, a w dodatku są ładowane energią z odnawialnych źródeł.

Dostawa poduszki do fabryki Seata

Wiceprezes ds. produkcji i logistyki Seat, a zarazem pomysłodawca, dr Christian Vollmer przyznaje, że drony sprawdzają się świetnie. Do tego stopnia, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować to rozwiązanie w realizacji innych zadań. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie przybędzie latających statków, które wspomogą pracowników hiszpańskich fabryk.

Ten pomysł Seata został doceniony na Międzynarodowym Salonie Logistyki w Barcelonie, gdzie markę nagrodzono za digitalizację łańcucha dostaw.

Matrice 600 z dołączonym produktem do dostawy
Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *