DRON NEWS

Kategoria otwarta - czyli jak zacząć przygodę z dronami.

W środę 07.07.2021 o godzinie 18 odbył się webinar dotyczący kategorii otwartej.

 

Ośrodek szkolenia i egzaminowania pilotów dronów DRON.edu.pl wyszedł z inicjatywą darmowych warsztatów dronowych dla osób interesujących się tematyką bezzałogowców i szukających kompletnego źródła wiedzy.

 

Zajęcia pod hasłem "Kategoria otwarta — jak zacząć przygodę z dronami poprowadził wieloletni instruktor Antoni Karaś, dla którego tematyka dronów jest prawdziwą pasją i po 40-minutowym panelu tematycznym, w którego trakcie prowadzący przedstawił krok po kroku proces rejestracji jako operator (każda osoba eksploatująca drona musi się zarejestrować) oraz ofertę szkoleń w kategorii otwartej, co warto podkreślić sam proces rejestracji jak i pierwsze szkolenie jest bezpłatne. Antoni przedstawił obowiązki i uprawnienia pilota w tej podkategorii, co ze względu na urzędowy język, nie zawsze jest łatwe w zrozumieniu. Przez kolejne dwadzieścia minut z przyjemnością odpowiadał na wszystkie pytania i zachęcał do ich zadawania.

Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsza taka forma spotkań, na której uczestnicy mogą usłyszeć o przepisach, które ich obowiązują po wprowadzeniu przepisów europejskich, które dla wielu użytkowników stoją pod znakiem zapytania. Drony z każdym dniem stają się coraz popularniejsze, a jednocześnie wykonanie lotu łamiąc obowiązujące przepisy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Webinar ten rozpoczął serię bezpłatnych spotkań, które odbywać się będą w każdą środę o godzinie 18, na które organizatorzy serdecznie zapraszają, najbliższym tematem poruszanym będzie kategoria szczególna.

 

W naszym imieniu pozostaje trzymać kciuki, za tego typu inicjatywy, które uważamy za bardzo potrzebne.

 

Nagranie spotkania: