DRON NEWS

Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych - "Silesian Drone Racing League – 2021" - [WIDEO]

Na stadionie KS Górnik w Czeladzi odbyły się Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych - "Silesian Drone Racing League – 2021".

 

Do rywalizacji na starcie stanęło 17 uczestników. Zadaniem pilotów było jak na szybsze pokonanie wyznaczonej trasy, przy jednoczesnym zaliczeniu wszystkich ustawionych bramek. Najlepszy zawodnikiem okazał się Filip Kubiak.

 

Latało mi się dziś naprawdę wyśmienicie, pogoda dopisywała. Sprzęt ani razu mnie nie zawiódł. Współzawodnicy naprawdę dziś pokazali całą swoją klasę. Latali na naprawdę najwyższym poziomie - opowiada Filip Kubiak.

 

Loty dronami wyścigowymi zdobywają coraz większą popularność, lecz należy pamiętać, że aby wziąć udział w takich zawodach trzeba spełnić określone warunki.

 

W Mistrzostwach Polski mogą wziąć udział piloci, którzy posiadają licencję sportową wydaną przez FAI, w warunkach polskich wydaje ją Aeroklub Polski, przy czym każdy z pilotów musi być też członkiem swojego jakiegoś, lokalnego klubu sportowego, i dopiero wtedy może o taką licencję do Aeroklubu Polskiego wystąpić - tłumaczy Przemysław Jakubczak - główny sędzia zawodów.

 

Jak podkreśla zwycięzca Turnieju - Rozwój dronów FPV w Polsce nabrał ostatnio dość tempa, dzięki tutaj Team FailSafe, ponieważ zaczęli organizować, naprawdę, comiesięczne zawody. Tak jak wcześniej mieliśmy tylko jedną ligę, była to liga WRL - i jest nadal, tak mamy do tego jeszcze tą ligę SDRL, co daje naprawdę dużą ilość zawodów miesięcznie.

 

Dronami wyścigowymi latam tak mniej więcej od 3 lat. Początkowo chciałam latać tak naprawdę, tak bardziej, na wakacje, sobie ponagrywać jakieś rzeczy, ale potem poczytałam trochę o tym, dowiedziałam się, że są takie w ogóle drony wyścigowe. Zainteresowało mnie to, więc zakupiłam cały sprzęt i złożyłam swojego pierwszego drona. I tak mnie to bardzo wciągnęło, że no już tak naprawdę, no tak jak mówię, trzeci rok jestem w tym sporcie. Trzeba bardzo dużo trenować. To nie jest tak, że nie będzie się trenowało i będzie się miało jakieś osiągnięcia. Ci, co trenują, ci co mają miejsce, ci co mają ludzi, z którymi mogą trenować, no, oni mają też największe osiągnięcia - mówi uczestniczka zawodów Alina Miklewska.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Polski Wyścigów Dronowych - F9U pn. "Silesian Drone Racing League 2021": 

 

1 - Filip Kubiak (MarianFPV)

2 - Mikołaj Kolasiński (Emmet Brown)

3 - Maciek Rosa (DEW)

4️ - Kosma Skajewski (Kosma)

5️ - Michał Mrówczyński (Mroowa)

6️ - Paweł Kowalski (Pterek)

 

Organizator: Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego.
Partnerzy: Team FailSafe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi oraz WDPO - World Drone Pilots Organization.
Sponsor: DRON.edu.pl