DRON NEWS

Pierwsza dostawa przesyłki dronem w Polsce

Pierwsza dostawa przesyłki dronem w Polsce

Już w przyszłym miesiącu, a więc za niecały miesiąc odbędzie się pierwsza w Polsce dostawa przesyłki za pomocą drona. Paczka ma zostać doręczona z Centrum Krwiodawstwa na Saskiej Kępie do Instytutu Kardiologii w Aninie.

Dostawa przesyłki dronem w Polsce

Lot odbędzie się na 8 kilometrowym odcinku łączącym dwa ośrodki medyczne w Warszawie. To właśnie pomiędzy takimi placówkami, gdzie najbardziej liczy się czas doręczenia przesyłki będą w pierwszej kolejności testowane dostawy bezzałogowcami.

Dostawa przesyłki dronem pozwoli skrócić czas doręczenia przesyłek. Lot ma zostać wykonany na wysokości mniejszej niż 150 metrów, a co najważniejsze będzie on wykonany autonomicznie - tzn. za kontrolę lotu nie będzie odpowiadał bezpośrednio człowiek tylko algorytm wspierany dodatkowymi czujnikami.

Polska firma produkująca drony

Drona, który wykona autonomiczny lot produkuje polska firma Spartaqs. Dron Hermes, który zostanie wykorzystany do tej misji wykonywał już wcześniej loty testowe na dwukrotnie większych obszarach.

Dostawa przesyłki dronem na świecie

Tematem dostaw paczek za pomocą dronów interesuje się wiele firm na całym świecie. Przodują w tym m.in. DHL, UPS, Amazon czy Ehang. W kilku krajach testy oraz regularne dostawy już trwają, a więcej artykułów na temat dostaw dronem, prób i aktualnych możliwościach technicznych można znaleźć na naszej stronie pod adresem poniżej:

https://drones24.info/tag/dostawa-paczek/