DRON NEWS

Przechwytywanie dronów podczas lotu

Przechwytywanie dronów za pomocą granatnika

Swój sposób na walkę z dronami ma amerykańskie wojsko. Przechwytywanie dronów będzie możliwe za pomocą wystrzelonej z granatnika siatki.
W opatentowanym sposobie widzimy projekt siatki umieszczonej w kapsule, która może być wystrzeliwana ze zwykłego granatnika.
Granat będzie miał specjalną głowicę z czujnikiem zbliżeniowym. Gdy pocisk będzie w odległości od 6 do 9 metrów od drona ( lub innej przeszkody) zacznie się rozpadać i wypuści siatkę ze specjalnymi odważnikami. Siatka podczas krótkiego lotu cały czas się kręci, co pomagajej się rozłożyć na jak największą powierzchnię.

Przechwytywanie dronów za pomocą siatki z granatnika

Zdjęcie z działania patentowanego granatu

Nie pierwsza próba schwytania drona

Przechwytywanie dronów za pomocą siatki nie jest nowy. Z łatwością można znaleźć inne produkty, a niektóre z nich to również drony! Były wykonane próby z użyciem innego drona do wystrzeliwania siatki lub loty z przyczepioną wielką siatką co używała np. policja w Tokio.
Niektóre z wystrzeliwanych siatek miały dodatkowo spadochron aby zniwelować skutki spadającego drona - co nadal pozostaje problemem przy tego typu produktach.

https://youtu.be/0GRaAHexsVk
https://youtu.be/mi3Ed-paCE4?t=522
https://youtu.be/sURKOPtI9ME
https://youtu.be/jvdKNBSWPyU