KFS oferuje bardzo atrakcyjny system finansowania usług szkoleniowych. Przedsiębiorcy posiadający status mikro przedsiębiorstwa tj. firmy zatrudniającej do 10 osób, mogą liczyć nawet na 100% finansowania kształcenia ustawicznego ze środków Funduszu.
DRON NEWS
Ruszyły nabory wniosków na dofinansowanie szkoleń na rok 2022 z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to rozwiązanie systemowe adresowane do pracodawców, zasilane poprzez części składek odprowadzanych przez nich na Fundusz Pracy na wsparcie kształcenia ustawicznego podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego może ubiegać się każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej 1 osobę. Ponadto pracodawca, jako osoba pracująca może skorzystać z kształcenia ustawicznego finansowanego przez KFS na takich samych zasadach jak jego pracownicy.
Celem Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O środki z KFS mogą się także starać pracodawcy, którzy stosują lub w najbliższym czasie planują wprowadzenie nowych technologii i narzędzia pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych.
Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc ubiegać się o dotację?
Przedsiębiorcy posiadający status mikro przedsiębiorstwa tj. firmy zatrudniającej do 10 osób, mogą liczyć nawet na 100% finansowania kształcenia ustawicznego ze środków Funduszu natomiast pozostali pracodawcy mogą otrzymać finansowanie kształcenia do 80% wartości szkolenia, jednakże nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Bardzo dobrą informacją dla wszystkich zainteresowanych fakt, że udzielenie wsparcia odbywa się na zasadzie dofinansowania, a nie refundacji. Oznacza to, że podmiot chcący brać udział w szkoleniu nie musi „zamrażać” swoich środków i oczekiwać na ich późniejszy zwrot. Wsparcie kształcenia ustawicznego środkami KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis.