DRON NEWS

Skydio 2 - Nowy dron wykrywający przeszkody

Skydio 2 - Nowy dron wykrywający przeszkody

W sprzedaży pojawił się nowy dron Skydio 2, który jak zapowiadają jego twórcy jest najbardziej zaawansowaną latającą sztuczną inteligencją na świecie. Filmy promocyjne robią niesamowite wrażenie i wygląda na to, że produkt można śmiało określić kolejnym krokiem w zastosowaniu AI w dronach.

https://youtu.be/11knl5PuUgE

Film promocyjny Skydio 2

Amerykański dron z niespotykaną gwarancją.

Skydio 2 ma być najłatwiejszym do latania, najmniej podatnym na awarie dronem na naszej planecie. Zespół obsługi klienta siedzi w tym samym budynku z zespołem inżynierów, który zaprojektował drona, a produkcja i serwis obywa się w budynku po drugiej stronie ulicy. Producent jest tak pewny swojego produktu, że daje gwarancję, w której czytamy, że jeśli tylko będziemy używać go zgodnie z instrukcją to w przypadku uszkodzenia producent naprawi lub wymieni drona na nowy.

Case do Skydio 2 / fot. skydio.com

Na czym polega wyjątkowość?

Korzystając z 45 megapikseli wykrywania wizualnego z sześciu 200-stopniowych kolorowych kamer, Skydio 2 widzi wszystko w każdym kierunku z niespotykaną rozdzielczością i wyrazistością. To podstawa wiarygodnego autonomicznego lotu. Dzięki temu nie musimy ręcznie sterować dronem, wystarczy, że będziemy mieć przy sobie odbiornik "Beacon", który pozwala dronowi na śledzenie użytkownika. Zasięg tego urządzenia wynosi do 1,5km i w tym przypadku dron nawet nie musi widzieć nas jako obiektu w swojej kamerze, a mimo to będzie nadal za nami podążał. Oprócz tego dron wyposażony jest w standardowy kontroler do sterowania. Sercem Skydio 2 jest NVIDIA Jetson TX2 czyli najszybsze, najbardziej energooszczędne wbudowane urządzenie obliczeniowe AI. Dzięki 256 rdzeniom GPU zdolnym do 1,3 biliona operacji na sekundę Skydio 2 to latający superkomputer. To pozwala na mapowanie otoczenia, wykrywanie przeszkód i wybierania bezkolizyjnej ścieżki lotu.

Skydio 2: Dron, na który czekałeś. - Skydio, Inc.

Możliwości śledzenia Skydio2

Skydio 2: Dron, na który czekałeś. 

Skydio 2 - przykład działania AI w dronie / skydio.com

Oprócz niesamowitej technologii wykrywania przeszkód, dron ma całkiem przyzwoite pozostałe parametry. Kamera nagrywająca w 4K w 60 klatkach przy matrycy CMOS Sony IMX577 1 / 2.3 ”12,3 MP , prędkość maksymalna do 58 km/h, czas lotu ok. 23 minut, 3-osiowy gimbal i zasięg połączenia z kontrolerem na 3,5km i oczywiście GPS z wieloma automatycznymi trybami.

Parametry Skydio 2 / fot. skydio.com

Skydio 2 - Cena, dostępność

Dron będzie w sprzedaży już w listopadzie 2019 roku, ale jego sprzedaż odbędzie się początkowo na terenie USA i Kanady. Skydio 2 kosztuje 999$ w wersji podstawowej i można go rozbudować o akcesoria takie jak:

Kontroler za 149 USD
Beacon za 149 USD
Dodatkowe akumulatory Skydio za 99 USD za sztukę
Dodatkowe zestawy śmigieł Skydio za 24 USD każdy

 

Skydio 2 - zamówienie

Nowego drona można zamówić wyłącznie na stronie producenta: https://www.skydio.com/