DRON NEWS

Droneradar 2 jest już dostępny

DroneRadar 2

Wczoraj późnym wieczorem udostępniona została aplikacja przeznaczona dla operatorów dronów Droneradar 2.
Jest to zupełnie nowa aplikacja, zintegrowana z PansaUTM, oficjalnym systemem zarządzania ruchem bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej i realizująca funkcje określone przez europejskie przepisy. Apka umożliwia obsługę misji stworzonych i zaakceptowanych w PansaUTM, pełną dwukierunkową niewerbalną komunikację ze służbami ruchu lotniczego, szybsze działanie, lepszą obsługę GPSa. Ale co najważniejsze, DroneRadar w wersji 2.0 to baza pod szybkie wdrażanie nowych usług takich jak automatyczna akceptacja lotów, dokładne wyświetlanie granic obszarów ograniczonych i wiele, wiele innych. Na pewno pomoże to w zrozumieniu polskich przepisów dronowych.

Droneradar 2 testowane na użytkownikach

PansaUTM jest w procesie certyfikacji i w chwili obecnej działa testowo. Aplikacja, również przez najbliższe dni będzie działał testowo, przez co mogą się pojawić niektóre błędy w funkcjonowaniu aplikacji. 

Nowa wersja jest już w Google Play, a dla iOS powinna pojawić się niebawem.

Aktualizacja do pełnej wersji 2.0 jest procesem wieloetapowym. Wymaga wielu organizacyjnych zmian po stronie operatora systemu jak i samej aplikacji. 

Posiadacze poprzedniej wersji premium oczywiście nie muszą ponownie płacić za nową aplikację - wystarczy przeprowadzić aktualizację. 

Zmiany w aplikacji

Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście zmiana wizualna samej aplikacji oraz umieszczenie niektórych ikon. Informacje o strefach są teraz dostępne po kliknięciu na jeden z kolorów u góry, a nie odpowiednią zakładkę jak poprzednio. Testujemy nową wersję i czekamy na udostępnienie w 100% działającej aplikacji.

Droneradar - obsługa i instrukcja

Instrukcja obsługi nowej aplikacji: 
https://droneradar.eu/blog/droneradar-2-instrukcja-obslugi/

Instrukcja obsługi nowej aplikacji do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=x52pQH9wmAs

Pobierz aplikację DroneRadar

Pobierz aplikację DroneRadar 2 ze sklepu Play

Pobierz aplikację DroneRadar 2 z AppStore